Czech English

Jak to všechno začalo…

/Jak to všechno začalo…

O nás…

Ahoj návštěvníku, vítám Tě na našem oficiálním blogu.

Mé jméno je Terka a budeme se spolu potkávat jak na blogu, tak na našich sociálních sítích, jako je Instagram a Facebook.

Náš příběh začal před několika lety, kdy se dva přátelé, Petr a Vašek, kteří spolu pracovali na různých projektech, opětovně setkali (mimochodem, aniž by to o sobě věděli, bydleli od sebe jednu ulici), slovo dalo slovo a spolupráce se opět navázala.

Já k tomu přišla jak slepý k houslím. Když sdílíte stejnou domácnost s jedním z těch kamarádů, začnete pronikat nenásilnou formou do říše grafiky, filmu, reklamy.

Pokud jsi viděl “Teorii velkého třesku”, můžu se přirovnat k Penny, která se dostala od svých zájmů až k vědomostem v oblasti vědy a Geek znalostem. Pak byla sama ze sebe překvapena, čemu všemu se dokázala naučit a porozumět.

Touto formou mého vyprávění Tě postupně seznámím, jak z pohledu “Penny” vzniká edice v projektu Steel-ray.

Motanice nápadů

Probereme si projekt Steel-ray, řeknu Ti, co nás k tomu vedlo a jak jsme se od myšlenky dopracovali k samotnému činu.

Nápad a první střípky na dnešní vizuál projektu vznikl cca před dvěma lety, kdy světem sběratelů filmových edic vládl steelbook. V našich očích se ale bohužel onen produkt začínal stávat všedním a měl ho bezmála každý film. Ztrácel svoji exkluzivitu a vyjímečnost. Vašek, jakožto grafik a velký fanoušek filmu, si rád vytvářel vlastní design na filmy různého žánru.

Tak přišel s nápadem, co kdyby se vyrobil plech, který se dá využít na více způsobů.

Proč neudělat designovou plechovou ceduli, která se dá využít místo papírového inlaye, který má každá blu-ray krabička? Nebo ji prostě dát do stojánku a vystavit si ji, jako bytový doplněk. Ve finále i na zdi by vypadala super. Rádi se obklopujeme něčím, co je nám blízké a máme k tomu vlastní vztah. Mít k filmu, co mě baví, i plnohodnotnou přidanou hodnotu!

Je přece škoda, aby dobrý a silný filmový titul nemohl nabídnout pro své fanoušky i něco víc, než se jednou za čas ukázat v podobě placky, co se přehraje v přehrávači a zase schová zpět na poličku. NE! tento film mám ráda, chci víc! Sama sbírám filmy a sběratelské edice, ale už jsem se předávkovala množstvím, které mi ve finále nabízí pořád to samé… papírky, papírky a zase jen papírky. Tiskové podklady a nic navíc. Edice mi přijde, nadšeně si zkouknu obsah, pustím film, vše zabalím a je zase uskladněná na poličce, než přijde chuť si film pustit a připomenout si, co že tam vlastně bylo. Nápady na přidanou hodnotu, která se bude měnit, tu je. Fantazie je přece nekonečná.

Jasný, to zní fajn… ale co dál? Nápad tu je… je ale reálný?

Vymyslel se design a vložila se grafika filmu a šlo se s nápadem za kolegou Petrem. Zjišťovaly se možnosti zrealizování. Zda tu bude k dispozici firma, která by zvládla náš sen proměnit ve skutečnost, co vše by edice mohla obsahovat, bude se to lidem líbit?

Bylo mraky otázek a postupně jsme se jimi prokousávali.

“Všechno jde, když se chce a hlavně se tomu věří”.

Nejprve se Steel-ray zaregistroval jako obchodní značka a patentem chráněný produkt.

Ale jaký titul zvolit? Rivalové!! To byl panečku film.

Ten by se nám líbil a víš jak to dopadlo? Vytvořily se návrhy různých filmů a s celým konceptem Steel-ray se šlo za distribuční firmou Magic Box. Odezva byla velice kladná a bylo nám navrhnuto hned několik nezávislých filmových titulů. A jaká náhoda… náš prvoplánový titul Rivalové byl mezi nimi. A je jasno, bereme je! Vytvořila se prezentace veškerých produktů a jejich grafická podoba a čekalo se na schválení od licenční společnosti. Po náročném období se nám podařilo úspěšně vyjednat licenci obsahu celé edice. Byla to opravdu veliká úleva a my jsme velice rádi, že se Rivalové dočkají netradičního sběratelského kousku.

Budoucnost…

Rádi bychom i v budoucnu, aby se projekt rozvíjel nejen na filmovém poli, ale i na tom herním. Obněňovat edice o další nápady, aby se nestaly všedními a vždy přinesly něco nového.

Zajímá Tě, jak vzniká nápad a vizuál na konkrétní film,jak se připravuje jeho grafika či výroba produktů v edici a kolik času se na to musí věnovat? Paráda..

Pojď si o tom se mnou přečíst.

V rubrice “ Jak se tvoří edice” budu přinášet veškeré informace, které Ti dokáží vytvořit představu o tom, kolik síly a práce za tím stojí.

2019-03-26T12:11:58+00:00Únor 10th, 2019|