Czech English

RIVALOVÉ 2013

/RIVALOVÉ 2013

Rivalové 2013

Ohledně tohoto filmu se už asi žádná novinka napsat nedá, recenzí už bylo několik a kdo tam hraje, už asi také víme.

Ale mohlo by Tě ale zajímat, jak jsem se na ten film tvářila já, jak na mě působil v roce 2013 a jak dnes.

Formule… a?

Zdroj: Magicbox.cz

 Film jsem samozřejmě viděla hned v roce 2013.

Tenkrát, při prvním shlédnutí, na mě působil dost nezajímavě. Přiznám se, že formule jako takové jsem ani nesledovala a když už, tak jen díky tehdejší spolubydlící, která je milovala, takže nedělní dopoledne to u nás frčelo..kdo byl ten a kdo tamten, za koho jezdil, ke komu přešel, to jsem měla jako nedělní zpestření ke kávě.

Snímek jsem od jeho premiéry viděla už několikrát a musím říct, že můj pohled se opravdu měnil. S každým novým shlédnutím mi přirůstal více k srdci, neboť jsem vždy našla něco nového, co jsem dodatečně ohodnotila. Uvědomila jsem si, že Rivalové byli nakonec něco úplně jiného. Pro mne k nezajímavému tématu o rychlých strojích, se postupně každým novým shlédnutím odhaloval úžasný příběh dvou soupeřících osobností.

Zdroj: Magicbox.cz

Najednou mi došlo, že asi nejvíc oceňuji jiný pohled na dva lidi, co se ženou za svým snem a jeden nevědomky popohání toho druhého, aby podal větší výkon. Bohužel, každý z nich na to doplatil jiným způsobem, ale to k tomu prostě patří…Dále se mi líbí, že dvě úplně rozdílné osobnosti si k sobě najdou cestu. Ikonická scéna, kdy si oba uvědomili, že není důvod k rivalitě, ale hlavně zůstat naživu, byla ze zahájení Japonské Grand Prix, když na sebe na startu oba zamávají a tím jeden druhému beze slov přejí hodně štěstí. Velmi silný moment podpořen vynikající hudbou.

Ti oblíbení…

Daniela Brühla jsem si poprvé všimla jako kloučka ve filmu “Čachtická paní” a dodnes mám tento film ráda. Už tenkrát jsem si říkala “hmmm, sympoš, co máš ve filmografii dále”?

Zdroj: Magicbox.cz

Rivalové pro mě byl druhý film s ním a tam jsem si teprve přišla na své. V-Y-N-I-K-A-J-Í-C-Í výkon. Nezklamal mne! Dnes už má první příčky v mé oblíbenosti mezi filmovými umělci.

Chrise Hemswortha si jako fáákt nevybavuju. Toho jsem zaregistrovala nejspíš až jako Thora, což se nedivím. Jeho nejsilnější zbraní asi je… úsměv v pravou chvíli ve filmové scéně. Vždycky jím vše tak krásně doladí a odlehčí.

Zdroj: Magicbox.cz

Super humor asi podal v Ghost Busters s babama. Ten film u mě stoupl už jen díky jeho malé roličce. Dnes je to také pan HEREC!

Ano, vím, že Chris postavu Thora filmově ztvárnil již roku 2011,ale přiznám se, že do světa Marvelu jsem pronikla cca kolem roku 2015.

Natalie Dormer s ač malinkatou rolí v “Rivalech”, ale byla tam.

Zdroj: Twitter.com

Ta paní mě prostě baví od doby, co ztvárnila Annu Boleynovou v seriálu “Tudorovci”. Proto mě velice potěšilo, když i ona si pro sebe pár scén ukradla.

Samozřejmě výkon všech herců byl parádní, o tom žádná :-)

Závěr?

Suma sumárum, film pro mě nebyl JEN o formulích, ale hlavně o fakt příjemném hereckém obsazení, velkých výkonech, adrenalinu, lásce a úžasné hudbě.

2019-03-26T12:16:25+00:00Únor 10th, 2019|